Україна
2018-11-02 07:21:27 ( Просмотры 113 )

Україна може ''віддати'' Польщі частину території: названо причину

Україна може втратити на користь Польщі близько 5 тисяч га земель через ерозії берега річки Західний Буг, який розмивається через недостатнє фінансування робіт з укріплення.

Про це йдеться у звіті Держаудитслужби за результатами державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм Державним агентством водних ресурсів за період 2015-2017 років та січня-березня 2018 року.

"Через відсутність фінансування на здійснення руслорегулювальних та берегоукріплювальних заходів на прикордонних ділянках річки Західний Буг спостерігаються процеси берегової ерозії, що може призвести до відчуження 5 тис. га земель, оскільки кордон між Україною і Республікою Польща проходить посередині плеса річки", — сказано у документі.

За розрахунками експертів, розмір можливих збитків становить понад 862 млн грн.


Зазначається, що Україна також може втратити території на користь інших держав, зокрема на транскордонних ділянках річок Тиса, Дністер, Сож, Прут, Сучава та інших на території Вінницької, Закарпатської, Чернівецької та Чернігівської областей. Загальна вартість необхідних робіт становить близько 2 млрд гривень.

Аудитори наголошують, що Міністерство фінансів і Міністерство екології знають про проблему, але протягом 2015-17 років гроші на берегові роботи не виділялися з бюджету.

Источник

Вам также может понравиться