Україна
2018-03-23 09:35:59 ( Просмотры 1895 )

Українські заробітчани тисячами тікають із Польщі. Трапилось таке…

Останнім часом охочих виїхати на роботу за кордон, або й взагалі – змінити місце проживання назавжди, стає все менше. Дуже багато тих, хто вже їхав на сезон до Польщі, чи іншої сусідньої країни і отримавши не надто приємний досвід, вирішив ніколи не повертатися.

За статистикою таких налічується близько 43%. Ще 65% відверто відповіли, що жодного разу не замислювалися про трудову міграцію. Зупиняє українців передусім складність офіційного оформлення на роботу, несвоєчасна виплата зарплати, ненормований робочий день, надумані штрафи та повне юридичне безправ’я:

“Після місяця роботи господар відмовляється платити людям зарплату. І кажуть: “Якщо ти будеш скаржитися, я подзвоню в поліцію або у міграційну службу, і вони тебе депортують”, – пояснив керівник Міжгалузевої профспілки українських заробітчан у Польщі Юрій Карягін.

Співробітники Київського міжнародного інституту соціології провели дослідження, запитавши “Чи замислювалися ви про виїзд з України?”, на що більшість респондентів сказали: “Ні, не спадало на думку”.

Бояться наші співвітчизники і перетворитися на чужині на “людей другого сорту”. Грає роль погане знання мови, без якого вам платитимуть значно менше, аніж місцевим.

Крім того, не на останніх позиціях і кар’єрний зріст. Таких перспектив, якщо поглянути правді у вічі, вкрай мало. Хіба що володіти навиками програмування, чи дизайну, або на крайній випадок обзавестися знайомими в іншій країні, котрі по протекції допоможуть із працевлаштуванням.

Дивіться: польський виклик українським заробітчанам

Джерело

Вам также может понравиться