“Не той вірус”: Комаровський пояснив важливий нюанс вакцинації від грипу

Здоров'я

Відомий педіатр Євген Комаровський на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram розповів про щеплення від грипу.

Один з користувачів запитав у лікаря, як можна робити щеплення зарання, якщо ми не знаємо, якою саме буде мутація вірусу, адже вони кожного разу різні.

Вірус грипу циркулює по певним біологічним законам. У більшості випадків вірус, що викликав весняну епідемію в Південно-Східній Азії, восени приходить в Європу. У світі існує кілька сотень лабораторій, які відстежують циркуляцію вірусу. І до червня складають прогноз, про ймовірність конкретних штамів. На базі цього прогнозу і виготовляється вакцина, щороку різна. У вакцині зазвичай антигени трьох варіантів вірусу. За останні 12 років тільки 1 раз була часткова помилка (1 вірус з трьох не вгадали)“, – відповідає Комаровський.

Варто відмітити, що в коментарях під постом педіатра прихильників вакцинації від грипу знайшлось не дуже багато. Більшість користувачів пишуть, що не бачать сенсу її колоти, бо саме після неї більшість і починають хворіти. “Лікарю, поясніть мені, будь ласка, що з моєю родиною не так. Років 5 тому прищеплювалися від грипу 3 роки поспіль – хворіли всі і важко. Останні 5 років робити щеплення перестали і про чудо, у дочки тільки навесні ГРВІ. у мене пару раз за ці роки фарингіт, чоловік теж кілька раівз хворів по 2-3 дні в легкій формі”, – пише користувач alenka_serdyukova.

Джерело: obozrevatel