Військовий експерт прокоментував заяву Міноборони України про готовність до введення воєнного стану

Україна

Заява заступника міністра оборони України про готовність ЗСУ до введення воєнного стану в країні – це частина «стандартної процедури», яку здійснює військово-політичне керівництво напередодні можливого загострення на фронті. Про це в інтерв’ю розповів військовий аналітик Олексій Арестович.

Коментуючи слова заступника міністра, він зауважив: «За три роки війни стало зрозумілим ось що. Вище військово-політичне керівництво України відпрацьовує приблизно одну і ту ж схему перед кожним можливим загостренням на фронті. Зараз це загострення готується. З російського боку проводиться система заходів, і ми до загострення проводимо систему заходів».

За словами Арестовича, ці заходи включають в себе три складові. «Перша – мирна ініціатива, пропозиція примирення, заява про чергове припинення вогню. Нас за неї весь час критикують, але насправді ми ставимо себе в вигідні умови, тому що ті, хто буде наступати, зразу виявляються винуватими. Важко пояснити світовим ЗМІ і населенню всіх країн, що люди спочатку заявляють про готовність до миру, а потім кидаються наступати», пояснив експерт. Друга складова – «заява про готовність військового або надзвичайного стану», яка прозвучала в Міноборони. Зрештою, третя складова – збори резервістів», – пояснив експерт.

Источник