Тарас Чорновіл: представники Росії в ООН самі доводили, що їх військові є в Україні

Політика

Статут Міжнародного суду ООН передбачає згоду обох сторін на розгляд в суді їх конфлікту. Росія ж не погодиться на таку умову. Політолог Тарас Чорновіл, коментуючи заяву заступника голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Георгія Туки, що Україна не змогла довести в судах наявність російських військ на Донбасі.

«Це абсолютно критична вимога, тому що Росія ніколи б не дала згоди ні по одній справі. Це не стосується тільки тих міжнародних конвенцій, в яких записано, що країна, що ратифікувала цю конвенцію, вже дає згоду на розгляд будь-яких обставин проти неї в такому суді »- наголосив Чорновіл. За його словами, Україна могла звернутися в той же Міжнародний суд ООН з проханням прийняти позов до Росії по більш гучним звинуваченням – розв’язанні агресії і окупації території, і в суді ООН зажадали б написати критичну ноту до РФ і попросіть у неї згоди.

«Це те, що у нас відбувалося з Румунією, коли ми ділили морський шельф в Чорному морі. Тоді Румунія подавала в суд на нас, Україна дала згоду, і відбувся розгляд. Росія, звичайно, відмовила б. Українська сторона шукала тільки ті конвенції, які можуть бути застосовані в нашому випадку, і ті, в яких Росія, прийнявши ці конвенції, автоматично дала згоду на розгляд справ проти неї в суді»,- зазначив політолог.

Источник