Просмотры 662018-08-10 09:41:01

Зі сценарію фільму "Стус", який повинен вийти на екрани в 2019 році, видалили всі згадки про його адвоката Віктора Медведчука.

Про це розповів актор Геннадій Попенко, передає "Українська правда". Відзначається, що український поет-дисидент і політв'язень Василь Стус багаторазово протестував проти Медведчука, який пізніше очолив Адміністрацію президента України Леоніда Кучми і став кумом президента РФ Володимира Путіна.

"Проходячи кастинг на фільм "Стус", я читав сценарій до фільму. У ньому була сцена останнього суду над Стусом. Саме того суду, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову "провину". Хід справжнього адвоката-захисника. А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернуся. Український класик помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності", - пояснив актор.

Попенко недавно побачив, що цієї сцени вже немає в фільмі. Цю інформацію йому також підтвердили інші актори, зайняті в зйомці.

"Її прибрали зі знімального графіка, нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок", - пояснив він.

Учасники зйомок також розповіли, що продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що "якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом". У свою чергу, продюсер картини Артем Денисов підтвердив журналістам інформацію про вилучення сцен. Однак слова акторів про дзвінок назвав фейком.

"Так, видалили дійсно, але не тільки цю сцену, але й деякі інші. Перш за все, бо сценарій спочатку передбачав майже 180 хвилин", - сказав він, додавши, що сцена з Медведчуком видалена лише через хронометраж.

Источник

Вам также может понравиться