Просмотры 642018-07-22 09:33:52

Прекрасна перемога Усика. Якби матч відбувся в Варшаві, Берліні, Нью-Йорку він мав би зовсім інше політичне значення, зовсім інший присмак. Так, я впевнений, що великий спорт інструмент у великій політиці. На жаль. Сумно, але це так. І кримчанин Усик, під прапором України, який переміг осетина Гассіева, що виступав під російським прапором створив своєї блискучої перемогою вельми цікаву ситуацію.

Бій в Москві, при будь-якому його результаті, легітимізує режим Путіна. У Симфи майорять російські прапори, повішені там путінськими зеленими чоловічками. У Донецьку на російські гроші, російськими військовими, російською зброєю підтримується сепаратизм і антиукраїнські збройні формування. Тому легенда про те, що “хтось невідомий посварив братські народи” не повинна отримувати підтримку навіть такими акціями, як спортивні бої на території недружньої держави.

До речі, я не заперечую братства, імхо, це смішно. Але Каїн теж був братом Авеля, якщо ви пам’ятаєте.

Усика з великою перемогою. Нас всіх з торжеством українського прапора над московською ареною.
А путінський режим з черговим пропагандистським успіхом – він був очевидний при будь-якому результаті поєдинку.

Хто б зі спортсменів не переміг, свій профіт отримав Кремль – він в тусовці, він в грі, він серед порядних країн, не агресор, не чужинець,  не парія – учасник тусовки. Хіба не гідний результат?

Спорт і політика. Мистецтво і політика. Нам з вами це може не подобатися, але все, що служить інструментом пропаганди – політика. І чим більше шоу, тим цікавіше його використовувати.

Ян Валетов

Вам также может понравиться