Політика
2018-11-06 07:20:11 ( Просмотры 84 )

Україна оплачує житло 120 нардепам-мільйонерам: що про це відомо

В Україні зі 170 парламентарів, які отримують компенсацію на оренду житла у Києві, майже 120 задекларували мільйони заощаджень.

За законом, депутати, які не володіють житлом у столиці і в радіусі 30 кілометрів навколо, мають право на компенсацію із бюджету щомісяця 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі “Київ”, повідомляє bihus.info.

Серед отримувачів такої компенсації виявляються не лише мільйонери, а й офіційні власники житла у столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва.

Наприклад, член депутатської групи “Воля народу” Ігор Молоток разом із родиною задекларував 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків під Києвом.

Нардеп намагався пояснити отримання компенсації тим, що його маєток занадто далеко від Києва (насправді менше, ніж за 30 км від Ради), а потім заговорив про ремонт, через який не може користуватися будинком. Однак журналісти зафіксували, що у робочі дні зранку біля заміського будинку Молотка стоять іномарки. Крім того, дружина депутата має у Києві квартиру площею 150 кв. м.

Ремонтом у київській квартирі за декілька мільйонів гривень виправдовує отримання компенсації за житло і нарфронтівець Володимир Шкварилюк. Минулого року родина Шкварилюків поповнила автопарк із двох Вольво і Тойоти новими Мерседесом і БМВ, але від щомісячної компенсації нардеп не відмовився.

У опоблоківця Дмитра Колєснікова і його дружини — дві квартири майже на 250 квадратів у столичному будинку біля Національного антикорупційного бюро.

“Я живу в місті Кривий Ріг. Приїжджаю у Київ і як народний депутат маю право на номер у готелі”, — пояснює отримання компенсації Колєсніков.

В одного із найбагатших депутатів Ради — члена партії “Відродження” Євгенія Гєллєра є власний палац із парком у Козині. Він задекларував понад 200 мільйонів гривень заощаджень, але продовжує отримувати компенсацію за оренду житла.

Подібним чином діє і власник столичної квартири Аркадій Корнацький із БПП, який задекларував 57 мільйонів гривень заощаджень. Так робить і Олександр Пресман, статки родини якого становлять майже 80 мільйонів гривень.

Нардеп від БПП Руслан Демчак, який має 136 мільйонів гривень заощаджень, отримує щомісяця по 20 тисяч гривень компенсації на житло, адже формально на нього оформлена лише невелика квартира на Вінниччині. У свою чергу вишуканий маєток під Києвом, яким користується Демчак, записаний на його батька, колишнього вчителя фізкультури.

Нарфронтівець Максим Поляков теж щомісяця отримує компенсацію, але живе у пентхаусі площею 227 кв. м. у столичному житловому комплексі “Крістал Парк”. Офіційно — це квартира сестри Полякова, але гроші на купівлю пентхаусу вона, як встановили детективи НАБУ, отримала від помічниці нардепа.

Крім того, київські квартири записали на родичів і отримують компенсацію нардепи-мільйонери: Вадим Нестеренко (БПП), Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (депутатська група “Воля народу”), Ігор Бриченко (Народний фронт), Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафраційний депутат).

Депутатську нерухомість, зафіксовану в їхніх загальнодоступних деклараціях, апарат Верховної Ради, який і нараховує компенсації, не шукає. За словами першого заступника керівника апарату паралменту Петра Боднара, народні обранці не зобов’язані звітувати про витрату компенсаційних коштів.

Источник

Вам также может понравиться