Просмотры 14930 ноября 2018

Росія провалила запуск супутників і майже втричі недовиконала свій план з експорту ракетно-космічної техніки. Державна корпорація "Роскосмос" звинуватила в цьому обвал рубля, відсутність співпраці з Україною, санкції та "демпінгові ціни" компанії Ілона Маска SpaceX.

Про це з посиланням на звіт корпорації повідомило видання РБК. До звіту додається таблиця про досягнення цільових показників з держпрограми космічної діяльності на 2013-2020 роки. Зокрема, згідно з планом, частка російського експорту ракетно-космічної техніки мала за підсумками 2017 року становити 24,5% від світового, але за фактом цей показник склав 8,5% (за підсумками 2016 року - 8,8%).

"Роскосмос" пояснює це санкціями, а також падінням курсу рубля, через що не вдалося оснастити техніку "високоякісною імпортною апаратурою". Проблеми із засобами виведення пов'язані з конкуренцією з боку приватних американських космічних компаній, перш за все SpaceX,які пропонують "демпінгові ціни" на космічні запуски.

Також корпорація звітує про виконання плану із запуску космічних апаратів. У документі зазначено, що за планом "Роскосмос" мав запустити 25 апаратів, а за фактом запустив тільки 17 (без урахування чотирьох запусків військового призначення). У трьох випадках невдачі пояснюються тим, що українські виробники не поставили комплектуючі або затримали виробництво ракети-носія.

gazeta.ru

Зокрема на рік був перенесений запуск супутника зв'язку "Гонець-М" через те, що Україна не надала комплектуючі для розгінного блоку "Бриз-КМ". З цієї ж причини на 2018 рік був пересунутий і запуск одного з двох пристроїв дистанційного зондування Землі Sentinel-3B (цей супутник в результаті був запущений в кінці квітня).

Источник

Вам также может понравиться