Просмотры 612018-11-19 08:05:23
У Рівному в понеділок, 19 листопада, перегонники авто з Європи блокували регіональну митницю через високі ставки на розмитнення авто.

Як повідомляє ТСН, протестувальники вимагали від чиновників зниження митних ставок на автомобілі, які, за їхніми словами, "росли без роз'яснення причин протягом трьох тижнів".

"Сьогодні відбувається блокування Рівненської митниці, заблоковані вантажний і легковий термінали. Мета акції — скасувати різке і необґрунтоване підняття цін на розмитнення автомобілів. За один день сума розмитнення виросла мінімум на $1 тис." — повідомив один з активістів Роман Край.

Зазначається, що близько 30-40 осіб зібралися на вулиці Млинівській біля посту митниці з метою зустрітися з в.о. керівника митниці Іваном Івановим. Оскільки чиновник до них не вийшов, люди перекрили дорогу, безперервно рухаючись пішохідним переходом.

Протести у Рівному

Видання зазначає, що збільшення митних ставок, про яке заявляли активісти, ще не відбулося. За даними начальника відділу комунікацій ГУНП Рівненської області Антона Крука, біля митниці зібралися водії та бізнесмени з Рівного і області, які заробляють тим, що переганяють старі машини з-за кордону.

Як стало відомо, під час блокування митниці вони виступили проти правок до Податкового кодексу, які нещодавно ухвалила Верховна Рада. Згідно з ними, кінцева вартість автомобіля при розмитненні зростає, водночас ці зміни дозволять узаконити "єврономери", які зараз їздять дорогами України з порушенням законодавства. Варто зазначити, що прийняті поправки ще не підписав президент, тому вони поки не діють.

Зі свого боку активісти пояснили, що вони не мають відношення до "євроблях" і їх турбує зовсім не акциз, який був змінений поправками до Податкового кодексу. Насправді йдеться про розмитнення автомобілів, вартість яких залежала від фактичного "пробігу" авто. Однак кілька тижнів тому у ДФС ухвалили рішення не враховувати фактичний пробіг авто, а рахувати мито залежно від середнього показника пробігу для авто відповідного року. Саме це збільшує вартість автомобілів на 1-2 тис. євро.

Пізніше на місце прибула Патрульна поліція Рівненщини. За їхніми даними, під час з'ясування обставин один з активістів порушував громадський порядок, для його приборкання довелося застосувати газовий балончик.

За результатами зустрічі з керівництвом митниці протестувальники пішли на поступки: в'їзд на територію зони митного контролю розблоковано. "Конфліктна ситуація наразі вичерпана, дорогу розблокували. Плануємо вносити дані до ЄРДР за фактом блокування дороги", — повідомив начальник відділу комунікацій ГУНП Рівненської області Антон Крук. На місці залишаються правоохоронці для недопущення подальшого порушення правопорядку.

Источник

Вам также может понравиться