Просмотры 452018-08-02 11:25:11

У четвер, 2 серпня, в Україні вшановують пам'ять першого героя Небесної сотні, учасника протистоянь на Майдані Сергія Нігояна, якому сьогодні могло виповнитися 25 років.

Сергій Нігоян народився 2 серпня 1993 року. В січні 2014-го під час зіткнень на вулиці Грушевського в Києві активіст опинився в числі перших, хто загинув в ході розстрілу мітингувальників. На момент смерті Нігояну було 20 років. У день народження українця користувачі соцмереж публікують фото, епізоди з біографії, дякують, просять вибачення та обіцяють пам'ятати Героя України.

Пост Петра Порошенка про Сергія Нігояна зібрав понад тисячу лайків і сотні коментарів, в яких українці також шанують пам'ять Героя, цитують Тараса Шевченка.

"Портрет цього хлопчика треба поставити на робочому столі у кожного можновладця! Нехай кожен день нагадує йому, за що вийшли студенти...", "Шкода, що ніколи не дізнаємося, хто вбив хорошу людину, патріота", "Нехай ці очі до смерті свердлять душу вбивці і тому, хто причетний до цих смертей", - вказали в коментарях.

Нагадаємо, Сергій Нігоян народився в 2 серпня 1993 в селі Березнуватівка Дніпропетровської області, в вірменської в сім'ї. Батьки Сергія переїхали до України з прикордонного з Азербайджаном села Навур, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. У селі поважали родину і самого Сергія - небагатослівного, не по роках серйозного хлопця.

У 2011 році Нігоян вступив до Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання, але був відрахований після другого курсу. Займався карате, у 2012 році посів третє місце на чемпіонаті Дніпродзержинська. Після відрахування Сергій підробляв випадковими заробітками (зокрема, продавав шаурму під час пляжу сезону в Криму в 2013 році). Потім повернувся до рідного села, але в грудні, дізнавшись про побиття студентів на Євромайдані, поїхав до Києва.

Сергій Нігоян загинув вночі 22 січня 2014 року від поранення свинцевою мисливської картеччю під час побоїща на Грушевського. Смерть була зафіксована близько 6:30 ранку, коли в сторону мітингувальників в черговий раз полетіли шумові гранати.

Источник

Вам также может понравиться