Просмотры 362018-08-28 02:13:24

Над Україною 28 і 29 серпня пройде циклон, який принесе з собою зниження температури і грози. У середньостроковій перспективі також очікується посилення штормових явищ.

"Той циклон, який приніс похолодання в Європу, зараз поступово просувається на схід, і 28-29 серпня він проходитиме територією України. Саме з ним будуть пов'язані опади, шквали та грози", - повідомила у коментарі OBOZREVATEL завідувачка відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Однак, за її словами, циклон швидко пройде територією України, за ним очікується ясна і сонячна погода.

Але сильні зливи, град, шквали та грози не залишать Україну. Балабух пояснює, що через спеку, яка триватиме і надалі, ймовірність того, що такі явища будуть утворюватися у вересні і навіть у жовтні, також залишається.

"У зв'язку з тим, що істотно зростає температура повітря, а Україна перебуває в помірних широтах, де є достатні запаси вологи, утворюються великі хмари, їхня потужність зростає, і з такої хмари може випадати більше опадів, град більшого діаметра і швидкість шквалів істотно зростає", - сказала синоптик.

З такими прогнозами не згодні в Укргідрометцентрі. У коментарі директор центру Микола Кульбіда заявив, що у них немає таких повідомлень і попереджень.

"Найближчим часом на українців чекають тільки грози в дуже невеликій кількості областей і короткочасні дощі. Під час гроз можливе посилення вітру до 15-18 м/с, це абсолютно нормальне явище", - повідомив він.

В Укргідрометцентрі уточнили, що погіршення погоди очікується у Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Кіровоградській та Одеській областях.

Вам также может понравиться