Просмотры 5692018-03-06 08:04:26

Наставник був відзначений орденом За заслуги 3-го ступеня, передає Корупція.Інфо

Помер славетний футбольний тренер, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту УРСР, педагог і організатор Віталій Микитович Зуб. Трагедія сталася у Харкові.

“Ім’я Віталія Зуба було, є і буде ще довго в пам’яті всіх любителів харківського футболу і спорту, адже більшу частину життя він присвятив саме популярної в світі гри, ставши її легендою. Про високих професійних і людських якостях Віталія Микитовича свідчать його численні почесні звання і урядові нагороди, серед яких – орден За заслуги 3-го ступеня”, – йдеться в повідомленні прес-служби ФК Геліос.

У 1947 році Зуб був зарахований у команду майстрів харківського Локомотива. Восени 1948 нападник харківських залізничників, вигравши разом з партнерами по команді фінал, вперше вивів команду в клас А чемпіонату СРСР.

У 1953 році, повернувшись до рідного Харкова після трирічного виступу в складі московського Динамо, Зуб став капітаном і провідним гравцем Локомотива, потім Авангарду, а в 1958 році очолив його вже в якості наставника.

Саме під його керівництвом команда завоювала місце в класі А, де дебютувала в 1960-му. Віталій Зуб привів її до шостого місця в чемпіонаті СРСР 1961 року, що стало найвищим досягненням харків’ян в цьому змаганні радянського футболу.

До вашої уваги фото тренерського штабу Металіста 1968-69 р.р. – Віктор Каневський, Віталій Зуб і Юрій Сергієнко.

Відзначимо, що раніше в Києві на 79-му році життя помер багаторічний тренер київського Динамо Євген Котельников.
Котельников працював тренером в клубній дитячо-юнацькій футбольній школі Динамо з 1965 по 1977 роки. У цей період він виховав безліч великих гравців біло-синіх.

Серед його вихованців такі легенди столичного клубу, як Володимир Безсонов, Геннадій Литовченко, Володимир Лозинський, Олексій Михайличенко, Павло Яковенко, Вадим Лазоренко, Віктор Сахно та інші.

З 1977-го по 1990 рік Котельников був державним тренером СРСР ФФУ. У 1983-му він очолював збірну Української РСР на літній Спартакіаді народів СРСР, де його команда посіла четверте місце.

У 1991 році Євген Петрович був одним із засновників Федерації футболу України, до 1995 року займаючи посаду першого віце-президента.

Після цього в 1997 році на запрошення Григорія Суркіса Котельников повернувся в Динамо, де очолив департамент футболу.

Після цього ще кілька років Котельников курирував комаду Динамо і зіграв важливу роль в становленні нинішніх лідерів національної збірної – Ярмоленка, Гармаша та інших.

Вам также может понравиться