Просмотры 462018-09-19 04:45:43

У консульстві Угорщини в Берегові громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства й інструкціями — не повідомляти про отримання документів українській владі.

Відео, на якому громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині, отримуючи новий документ, опублікував "Укрінформ", посилаючись на власні джерела.

"Клянуся, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищати і служити Угорщині. Хай допоможе мені Бог", — тричі повторюють громадяни текст клятви на фоні угорського прапора

Зазначається, що після гімну власники нових угорських паспортів отримують інструкції від угорських дипломатів. "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства", — сказав угорський дипломат.


Журналісти попросили консульство Угорщини в місті Берегово у встановленому законом порядку прокоментувати цю інформацію, а саме — підтвердити або спростувати факт видачі паспортів Угорщини українським громадянам, а також факт надання відповідних рекомендацій.

"Наш письмовий запит поки залишився без відповіді, а спроба зв'язатися по телефону з установою була безуспішною: абонент, із яким нас з’єднав оператор, не розуміла української мови, а інший наданий номер не відповідав", — йдеться у повідомленні.

При цьому в посольстві Угорщини в Києві, куди направили аналогічний запит, факт отримання листа підтвердили, але відмовилися її коментувати.

"Ми відіслали ваш запит у наше міністерство. Якщо там захочуть, то, можливо, вам дадуть відповідь", — відповіла співрозмовниця по-російськи, підкресливши при цьому, що українською не володіє.

Источник

Вам также может понравиться