Просмотры 422018-09-20 09:06:05

Українські громадяни на Закарпатті отримують угорські паспорти лише з корисних цілей, без проявів сепаратизму.

"Наскільки знаю, люди їх оформлюють для того, щоб в Угорщині купити авто, пенсію оформити, проходити лікування тощо. Там немає якихось небезпечних настроїв, і я би не роздмухував цю ситуацію", - сказав у коментарі OBOZREVATEL представник Закарпатської області у Верховній Раді, народний депутат від БПП Роберт Горват.

Разом із тим, за словами нардепа, СБУ все ж має реагувати на цей інцидент, хоча і вважає, що Угорщина не наважиться на агресивні дії стосовно України, адже наша країна стала набагато сильнішою.

"Ні, я не думаю, що може бути якась загроза, ми близько 100 млрд грн виділили минулого року на армію, я думаю зараз ми виділимо трохи більше. Всі це бачать, всі розуміють, що у нас дорога в НАТО, і не думаю, що на сьогодні хтось може зазіхати на наші території. Я вважаю, що такі думки безпідставні, ми вже маємо достатньо біцепсів, щоб всім пояснити, що і для чого", - вважає він.

Вирішувати ж проблему з отриманням угорського громадянства на Закарпатті, Горват пропонує наступним чином: "Нам треба скоріше стати членом ЄС, і тоді не буде суттєво у кого який паспорт, бо ЄС це велика сім'я, і я думаю, що за декілька років ми будемо у тому Союзі. Тому лише підняттям соціальних стандартів, економіки, заробітних плат ми можемо боротися з тим явищем. Ну і завдання СБУ з цим тихо боротися, щоб ми доїхали, куди зібралися".

До того ж, як каже народний обранець, в угорців немає жодних проявів сепаратизму.

"Ні, немає такого. Наскільки я спілкуюся з виборцями, в мене на окрузі є угорці, люди беруть ці паспорти виключно з якихось корисних мотивів. У нас так угорці і говорять, що "не хочу в Угорщину, бо там треба працювати, в Україні життя краще і легше". Тому я не вважаю, що ці дії мають викликати в нас якісь занепокоєння стосовно територіальної цілісності України", - додав Горват.

Источник

Вам также может понравиться