Просмотры 6320 сентября 2018

Консульство Угорщини в закарпатському Берегові зловили на таємній роздачі угорських паспортів громадянам України. Після присяги на вірність іншій державі, дипломати радили новоспеченим угорцям не повідомляти про отримання документів українській владі.

У МЗС України вже офіційно відреагували на цей інцидент і пообіцяли вислати угорського консула в Берегово з країни.

Тим часом, проблема з масовим отриманням угорського громадянства на Закарпатті — не нова. OBOZREVATEL вирішив з'ясувати, які загрози несуть в собі дії угорських дипломатів, чи є можливість вирішити проблему і чи чекати Україні нового витка сепаратизму.

Урочиста присяга, шампанське — і ви громадянин Угорщини

19 вересня українські ЗМІ опублікували відео, на якому громадяни України присягають на вірність Угорщині, отримуючи новенький паспорт цієї держави.

"Клянуся, що вважаю Угорщину своєю Батьківщиною. Буду вірним громадянином, буду захищати і служити Угорщині. Хай допоможе мені Бог", — тричі повторюють громадяни текст клятви на фоні угорського прапора.

Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства й інструкціями — не повідомляти про отримання документів українській владі.

Після публікації такої інформації, у соцмережах виникло бурхливе обговорення дій угорського консульства, а також бездіяльності з боку української влади щодо цього питання.

"Вони там в Берегово вже творять, що хочуть. Вважають це місто своєю територією", "Робіть щось із цим (чиновники). Уявіть, що було б, якщо така ситуація трапилася у Польщі, або в Словаччині, або в тій же Угорщині?", "Дивно, що немає закону про втрату попереднього громадянства в разі отримання іншого", "Вони це роблять майже 10 років, а тільки тепер дізналися. А ще румуни теж роздають", — коментують новину користувачі Facebook.

Закарпаття під ударом? Як Україна відповість на ''агресію'' Угорщини

Закарпаття під ударом? Як Україна відповість на ''агресію'' Угорщини

Закарпаття під ударом? Як Україна відповість на ''агресію'' Угорщини

Закарпаття під ударом? Як Україна відповість на ''агресію'' Угорщини

Угорського консула висилають із України

Незабаром МЗС України відреагувала на запис. Так, глава відомства Павло Клімкін опублікував на своїй сторінці у Facebook відео, на якому визнає: у міністерстві знали, що консульство Угорщини видає паспорти і попереджали дипломатів.

"Але це вже доказ, на цей доказ змовчати не можна, потрібно реагувати, і як ми будемо реагувати — я розумію. Цей консул поїде кудись у Будапешт чи інше угорське місто. Але він насправді лише один із гвинтиків усієї цієї дипломатичної конструкції", — заявив міністр.

"Я знаю, що ми повинні робити, вибір, звичайно, за нашими угорськими колегами, але одне ми будемо проводити дуже послідовно — там щорічно буде "більше України", і ми цього досягнемо", — додав Клімкін.

Він також повідомив, що проведе розмову з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сийярто під час Генасамблеї ООН у Нью-Йорку наприкінці вересня.

Хочуть отримувати привілеї в Угорщині, але жити краще в Україні

У коментарі  спікер Закарпатської ОДА Ярослав Галас підтвердив слова міністра закордонних справ, повідомивши, що проблема з видачею угорських паспортів на Закарпатті не є новиною.

"Можу сказати в цілому про ситуацію із видачею паспортів, адже те, що їх видають, — це не новина, це вже 7 років відбувається. З 1 січня 2011 року діє закон про спрощення отримання угорського громадянства, і вже понад 100 тис. жителів Закарпаття його отримали", — додав він.

Народний депутат України Роберт Горват від фракції БПП, обраний на 68 виборчому окрузі в Закарпатській області, пояснив настільки масовий наплив бажаючих отримати паспорт Угорщини.

"Наскільки я знаю, люди їх оформляють для того, щоб в Угорщині купити авто, пенсію оформити, проходити лікування тощо. Там немає якихось небезпечних настроїв, і я б не роздував цю ситуацію", — сказав він у коментарі .

Горват також присікає розмови про можливість розростання нового вогнища сепаратизму на заході України.

"Ні, немає такого. Наскільки я спілкуюся із виборцями, у мене в окрузі є угорці, люди беруть ці паспорти лише з якихось корисливих мотивів. У нас так угорці кажуть, що "не хочу в Угорщину, там треба працювати, в Україні життя краще і легше". Тому я не вважаю, що ці дії повинні викликати у нас якесь занепокоєння щодо територіальної цілісності України", — додав нардеп.

Як боротися з цією проблемою, пояснив народний депутат від фракції "Народний фронт" Георгій Логвинський. За його словами, справа зовсім не в паспортах. Заборонивши їх видавати в Україні, людині не складно буде перетнути кордон і отримати паспорт на території тієї країни, громадянином якої вона хоче стати.

На думку нардепа, Україні потрібно створити для своїх громадян такі умови, щоб їм не хотілося отримувати громадянство іншої країни.

"Ми повинні розуміти, що втрачаємо своїх громадян. І корінь цієї проблеми полягає в тому, що країна повинна побудувати такі відносини, щоб люди пишалися нею. І ми можемо робити такі відповідні речі: приймати реформи для того, щоб люди не виїжджали, щоб знаходили можливість працювати тут, отримувати достойні зарплату і захист в нашій країні. Мені здається, що проблему потрібно вирішувати так", — каже він.

Логвинський відкидає будь-які пропозиції про введення якихось обмежень для українців із угорським паспортом і вважає, що це призведе лише до додаткової агресії.

"Тоді виникає питання, що їм вигідніше? Вони скажуть, що їх обмежили в правах. Прийде інша держава і скаже, що не буде їх обмежувати, але давайте якийсь референдум проведемо?" — зазначає Логвинський.

Народний обранець впевнений, що тільки поліпшення економічної та соціальної складової в Україні, а також допомога ЄС та інших міжнародних інституцій, допоможе Україні зберегти сприятливу обстановку на Закарпатті.

Источник

Вам также может понравиться