Кухня
2018-07-10 09:48:41 ( Просмотры 71 )

Фальшиве масло заполонило прилавки в Україні: як упізнати підробку

В Україні під виглядом вершкового масла на прилавках нерідко можна зустріти фальсифікат на основі штучних гідрогенізованих жирів. Тривале вживання такої продукції провокує розвиток небезпечних захворювань.

Чим загрожує здоров'ю вживання фальшивого масла і як розпізнати підробку, розповіла в ефірі ObozTV експерт з якості та безпеки харчових продуктів Олена Сидоренко.

"Фальсифікованого масла багато, оскільки молочної сировини нам не вистачає... А якщо не вистачає якоїсь сировини, то обов'язково її будуть фальсифікувати, бо це користується попитом", - зазначила експерт.

За оцінками Сидоренко, кількість фальшивого вершкового масла на прилавках становить близько 10-15%.

"Часто напередодні свят, наприклад, по акції реалізується вершкове масло - чітко в маркуванні зазначено. Якщо його вартість 10 грн, то зрозуміло, що це не масло. При тому, що на дотик воно пластичне, на запах як пластилін..." - розповіла вона.

Експерт рекомендувала купувати масло за ціною від 40 гривень, оскільки дешевше воно коштувати не може. Також, за її словами, деякі виробники почали випускати якісне масло для дітей: "Там вершки на запах і на смак, але ціна йде від 50 грн".

На питання, чим загрожує регулярне вживання в їжу штучних гідрогенізованих жирів, які містяться в підробленому маслі, Сидоренко заявила:

"Це впливає на серцево-судинну діяльність, і чим людина молодше, тим більше загроза розвитку онкологічних захворювань. За сумною статистикою, Україна на першому місці в Європі за динамікою дитячої онкології, і друга за розвитком серцево-судинних захворювань. Це, на мій погляд , в першу чергу пов'язано з харчуванням і надмірним вживанням гідрогенізованих жирів. Штучні жири мають вплив на клітинному рівні на ліпідний обмін клітин".

Експерт дала пораду, як відрізнити підроблений продукт від справжнього в домашніх умовах.

"У холодильній камері масло повинно бути твердим, а не пластичним. Якщо воно пластичне - це гідрожір, там домішки. Якщо воно тверде в холодильнику - значить вершкове масло. Можна нагріти його, якщо почорніє - то це масло. Якщо ні - буде просто плавитися, як рослинна олія - ​​воно нагрівається і нічого з ним не трапляється. Також можна додати гарячої води і подивитися, наскільки рівномірно розподіляється жир... Але це вже додаткові тести", - сказала вона.


Вам также может понравиться