Просмотры 2652018-09-01 07:42:24
В мережі Інтернет опубліковано відео офіційної частини зустрічі Вселенського патріарха Варфоломія і глави РПЦ Кирила, яке виглядає дуже примітним. Воно опубліковане на сторінці в Фейсбук Української Православної Помісної церкви, і на ньому видно, що в момент, коли один зі співробітників ФСО, що забезпечують охорону Кирила, подавав келихи і глава РПЦ уже брався за келих, другий фсошнік судорожно перенаправив руку Кирила. Таким чином, ймовірно, він допоміг зробити правильний вибір.


Реакція патріарха Варфоломія на даний конфуз була досить стриманою, однак однознача: чітким жестом він вказав фсошніку йти далі, відмовившись від пропонованої рідини. Так само вчинили всі ієрархи Вселенського Патріархату.


Даний конфуз наводить на думки про те, що даний келих був не зовсім простим, і призначався голові Вселенського патріархату. У зв’язку з цим слід згадати застереження про можливість провокацій з отрутою “Новичок” проти Варфоломія чи інших високопоставлених священнослужителів з Фанара, яке на початку серпня озвучив координатор групи Інформаційний опір Дмитро Тимчук. Крім того, ще в липні заходів з охорони Варфоломія були істотно посилені, очевидно, що вище духовенство небезпідставно побоювався провокацій російських спецслужб в період розгляду питання про автокефалію Української церкви. «Так кому повинен дістатися той келих, до якого з необережності потягнувся п. Кирило? Не дарма ми все боялися появи “Новачка” на цій зустрічі. Не вірять РПЦ в Константинополі », – резюмували в УППЦ.


Джерело

Вам также может понравиться